High Frequency Inductor, 2.2 nH, LQG15HS_02 Series, 900 mA, 0402 [1005 Metric], Multilayer
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG15HS2N2B02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG15HS2N2B02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 2.2 nH, LQG15HS_02 Series, 900 mA, 0402 [1005 Metric], Multilayer
| Mounting | SMD |
| Resistance | 90mΩ |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Series | LQG |
| Operating current | 900mA |
| Inductance | 2.2nH |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 6GHz |
| Q factor | 8 |