High Frequency Inductor, 47 nH, LQG15HS_02 Series, 300 mA, 0402 [1005 Metric], Multilayer, 0.72 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
LQG15HS47NG02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG15HS47NG02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 47 nH, LQG15HS_02 Series, 300 mA, 0402 [1005 Metric], Multilayer, 0.72 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 720mΩ |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±2% |
| Series | LQG |
| Operating current | 300mA |
| Inductance | 47nH |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 1GHz |
| Q factor | 8 |