Inductor: ceramic; SMD; 0402; 82nH; 200mA; 1.2Ω; 700MHz; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG15HS82NJ02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG15HS82NJ02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ceramic; SMD; 0402; 82nH; 200mA; 1.2Ω; 700MHz; ±5%
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.2Ω |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQG |
| Operating current | 200mA |
| Inductance | 82nH |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 700MHz |
| Q factor | 8 |