Inductor: ceramic; SMD; 0402; 270nH; 110mA; 4.94Ω; Q: 8; ftest: 100MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG15HSR27J02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG15HSR27J02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ceramic; SMD; 0402; 270nH; 110mA; 4.94Ω; Q: 8; ftest: 100MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 4.94Ω |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQG |
| Operating current | 110mA |
| Inductance | 270nH |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Q factor | 8 |