Inductor: ceramic; SMD; 0603; 18nH; 600mA; 0.37Ω; Q: 12; ftest: 100MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG18HN18NJ00D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG18HN18NJ00D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ceramic; SMD; 0603; 18nH; 600mA; 0.37Ω; Q: 12; ftest: 100MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 370mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQG |
| Operating current | 600mA |
| Inductance | 18nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 2.6GHz |
| Q factor | 12 |