Inductor: ceramic; SMD; 0603; 2.7nH; 1000mA; 0.12Ω; 6000MHz; 0,3nH
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG18HN2N7S00D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG18HN2N7S00D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ceramic; SMD; 0603; 2.7nH; 1000mA; 0.12Ω; 6000MHz; 0,3nH
| Mounting | SMD |
| Resistance | 120mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | LQG |
| Operating current | 1A |
| Inductance | 2.7nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 6GHz |
| Q factor | 12 |