High Frequency Inductor, 3.9 nH, LQG18HN Series, 450 mA, 0603 [1608 Metric], Multilayer, 0.15 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG18HN3N9S00D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG18HN3N9S00D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 3.9 nH, LQG18HN Series, 450 mA, 0603 [1608 Metric], Multilayer, 0.15 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 150mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | LQG |
| Operating current | 900mA |
| Inductance | 3.9nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 6GHz |
| Q factor | 12 |