Inductor: wire; SMD; 1206; 10uH; 100mA; 2.5Ω; 3.2x1.6x1.8mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQH31MN100K03L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQH31MN100K03L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1206; 10uH; 100mA; 2.5Ω; 3.2x1.6x1.8mm; ±10%
| Mounting | SMD |
| Resistance | 2.5Ω |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | LQH |
| Operating current | 100mA |
| Inductance | 10µH |
| Case - mm | 3216 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 20MHz |
| Q factor | 35 |