High Frequency Inductor, 10 µH, LQH43M Series, 400 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound, 0.56 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQH43MN100K03L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQH43MN100K03L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 10 µH, LQH43M Series, 400 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound, 0.56 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 560mΩ |
| Case - inch | 1812 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | LQH |
| Operating current | 400mA |
| Inductance | 10µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 23MHz |
| Q factor | 35 |