High Frequency Inductor, 6.8 µH, LQH43P_26 Series, 1.2 A, 1812 [4532 Metric], Wirewound, 0.098 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQH43PN6R8M26L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQH43PN6R8M26L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 6.8 µH, LQH43P_26 Series, 1.2 A, 1812 [4532 Metric], Wirewound, 0.098 ohm
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1812 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | LQH |
| Operating current | 1.4A |
| Inductance | 6.8µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 30MHz |