High Frequency Inductor, 1.5 µH, LQH5BP_T0 Series, 5 A, 2020 [5050 Metric], Wirewound, 0.024 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQH5BPN1R5NT0L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQH5BPN1R5NT0L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 1.5 µH, LQH5BP_T0 Series, 5 A, 2020 [5050 Metric], Wirewound, 0.024 ohm
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 2020 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±30% |
| Series | LQH |
| Operating current | 3A |
| Inductance | 1.5µH |
| Case - mm | 5050 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 70MHz |