High Frequency Inductor, 1 µH, LQM2HPN Series, 1.5 A, 1008 [2520 Metric], Multilayer, 0.09 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQM2HPN1R0MJ0L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQM2HPN1R0MJ0L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 1 µH, LQM2HPN Series, 1.5 A, 1008 [2520 Metric], Multilayer, 0.09 ohm
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1008 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | LQM |
| Operating current | 1.5A |
| Inductance | 1µH |
| Case - mm | 2520 |
| Resonant frequency | 70MHz |