High Frequency Inductor, 2.7 nH, LQP03TN Series, 500 mA, 0201 [0603 Metric], Thin Film, 0.2 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQP03TN2N7B02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQP03TN2N7B02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 2.7 nH, LQP03TN Series, 500 mA, 0201 [0603 Metric], Thin Film, 0.2 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 200mΩ |
| Case - inch | 201 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Series | LQP |
| Operating current | 500mA |
| Inductance | 2.7nH |
| Case - mm | 603 |
| Resonant frequency | 10GHz |
| Q factor | 14 |