High Frequency Inductor, 390 nH, LQW18AN_00 Series, 80 mA, 0603 [1608 Metric], Wirewound, 6.2 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQW18ANR39G00D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQW18ANR39G00D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 390 nH, LQW18AN_00 Series, 80 mA, 0603 [1608 Metric], Wirewound, 6.2 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 6.2Ω |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±2% |
| Series | LQW |
| Operating current | 80mA |
| Inductance | 390nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 800MHz |
| Q factor | 30 |