High Frequency Inductor, 56 nH, LQW2BAS_00 Series, 500 mA, 0805 [2015 Metric], Wirewound, 0.34 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQW2BAS56NJ00L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQW2BAS56NJ00L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 56 nH, LQW2BAS_00 Series, 500 mA, 0805 [2015 Metric], Wirewound, 0.34 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 340mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQW |
| Operating current | 500mA |
| Inductance | 56nH |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 1.6GHz |
| Q factor | 60 |