High Frequency Inductor, 820 nH, 180 mA, 0805 [2012 Metric], Wirewound, 2.35 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQW2BASR82J00L
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQW2BASR82J00L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 820 nH, 180 mA, 0805 [2012 Metric], Wirewound, 2.35 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 2.35Ω |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQW |
| Operating current | 180mA |
| Inductance | 820nH |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 230MHz |
| Q factor | 23 |