Indicator: LED; prominent; 230VDC; 230VAC; Cutout: Ø13mm; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LR-D20B-230AC/DC BLINKING
Tootja: POLAM-ELTA
Tootja tootekood: LR-D20B-230AC/DC BLINKING
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; 230VDC; 230VAC; Cutout: Ø13mm; IP40
| Operating voltage | 230V AC, 230V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | cables |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø13mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 20mm |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Signalling method | blinking light |
| Lamp colour | red |