Relay: electromagnetic; LR; miniature
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
LR-SH-105DMN
Tootja: GOODSKY
Tootja tootekood: LR-SH-105DMN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; LR; miniature
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of pins | 5 |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Body dimensions | 28x5x15mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 400V AC |
| Electrical life | 50000cycles |
| Coil resistance | 147Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 8A / 30V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 8A / 277V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | miniature |
| Coil voltage max. | 7.5V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 3.5V DC |
| Coil power consumption | 170mW |
| Operate time | 8ms |
| Release time | 4ms |
| Coil current | 34mA |