Indicator: LED; prominent; 230VAC; Cutout: Ø13mm; 300mm leads
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LRG-D20H-230ACWK
Tootja: POLAM-ELTA
Tootja tootekood: LRG-D20H-230ACWK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; 230VAC; Cutout: Ø13mm; 300mm leads
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 (from the front) |
| Leads | cables |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø13mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 20mm |
| Kind of indicator | prominent |
| Indicators features | common cathode |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red/green |