Indicator: LED; recessed; 230VAC; Cutout: Ø11mm; IP40; 300mm leads
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LRG-D5-230ACWK
Tootja: POLAM-ELTA
Tootja tootekood: LRG-D5-230ACWK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; recessed; 230VAC; Cutout: Ø11mm; IP40; 300mm leads
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | cables |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø11mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 5mm |
| Kind of indicator | recessed |
| Indicators features | common cathode |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red/green |