Indicator: LED; recessed; 24VDC; 24VAC; Cutout: Ø11mm; IP40; plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LRG-D5-24AC/DCWK
Tootja: POLAM-ELTA
Tootja tootekood: LRG-D5-24AC/DCWK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; recessed; 24VDC; 24VAC; Cutout: Ø11mm; IP40; plastic
| Operating voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | cables |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø11mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 5mm |
| Kind of indicator | recessed |
| Indicators features | common cathode |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red/green |