Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LS-1F
Tootja: SIMET
Tootja tootekood: LS-1F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Maximum current | 45A |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 50...60Hz |
| Kind of network | single-phase |
| Input | pulse |
| Measuring instrument features | MID certificate |
| Measurement | active energy |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 17.5x119x62mm |