LED tape; white cold; LED/m: 96; SMD; 2835; 24V; W: 8mm; 120°; D: 2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LS-L96-8W-6500K24V
Tootja: LEDDEX
Tootja tootekood: LS-L96-8W-6500K24V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED tape; white cold; LED/m: 96; SMD; 2835; 24V; W: 8mm; 120°; D: 2mm
| Mounting | SMD |
| Case | 2835 |
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 2 |
| Width | 8mm |
| Thickness | 2mm |
| LED colour | white cold |
| Colour temperature | 6500K |
| LEDs' features | without cover |
| LED per meter amount | 96 |
| Light source efficiency | 130lm/W |
| Wattage per meter | 8W/m |