Timer; Range:0,001s÷999,9h; transistor; 100÷240VAC; 45x45mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT4HT-AC240V
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; Range:0,001s÷999,9h; transistor; 100÷240VAC; 45x45mm
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP66 (from the front) |
| Number of pins | 11 |
| Type of module | timer |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of display used | 2x LCD |
| Kind of output | transistor |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,001s...999,9h |
| Counter operation modes | cumulative, cyclical operation, delayed switching off, delayed switching on, pulse after a specified time, with the control contact S |
| Relay series | LT4H |
| number of operation modes | 8 |
| The additional control inputs | LOCK, RESET, START, STOP |