Timer; Range:0,01s÷9999h; transistor; 12÷24VDC; socket, on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT4HWT8-DC24V
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; Range:0,01s÷9999h; transistor; 12÷24VDC; socket, on panel
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP66 (from the front) |
| Number of pins | 8 |
| Type of module | timer |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of display used | 2x LCD |
| Kind of output | transistor |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,01s...9999h |
| Counter operation modes | cyclical operation with two independent times T1 and T2, pause first, cyclical operation with two independent times T1 and T2, pulse first, pulse after a specified time, with the control contact S |
| Relay series | LT4H-W |
| number of operation modes | 6 |
| The additional control inputs | RESET, START |