Transport wheel; Ø: 100mm; W: 24mm; H: 125mm; 70kg; Mat: polyamide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
M100NAHF
Tootja: RADER
Tootja tootekood: M100NAHF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 24mm; H: 125mm; 70kg; Mat: polyamide
| Operating temperature | -15...80°C |
| Material | polyamide |
| Version | assembly pass through hole |
| Body material | steel |
| Height | 125mm |
| Panel cutout diameter | 10.2mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 90 |
| Force kg | 70kg |
| Wheel width | 24mm |
| Wheel diameter | 100mm |