ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 3A/250VAC; 4A/30VDC; none; Body: black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
M2022TZW13
Tootja: NKK SWITCHES
Tootja tootekood: M2022TZW13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 3A/250VAC; 4A/30VDC; none; Body: black
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | straight, for soldering |
| Series | M |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 50000cycles |
| Number of terminals | 6 |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 50000cycles |
| Poles number | 2 |
| Conform to the norm | UL, CSA |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 4A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |