ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-(ON); 3A/250VAC; 4A/30VDC; Rcont max: 10mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
M2025TJW01
Tootja: NKK SWITCHES
Tootja tootekood: M2025TJW01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-(ON); 3A/250VAC; 4A/30VDC; Rcont max: 10mΩ
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Series | M |
| Contact material | silver alloy |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 25000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 4A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |