Washer; conical; M8; D=18mm; h=2.5mm; spring steel; Plating: zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
M8/BN13292
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: M8/BN13292
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Washer; conical; M8; D=18mm; h=2.5mm; spring steel; Plating: zinc
| Material | spring steel |
| Height | 2.5mm |
| Thread | M8 |
| Internal diameter | 8.1mm |
| Outside diameter | 18mm |
| Plating material | zinc |
| Type of spacer | washer |
| Kind of washer | conical |
| BN standard | 13292 |