Resistor: metal film; THT; 4.02kΩ; 0.6W; ±1%; Ø2.4x6.3mm; 50ppm/°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
MF0207FTE-4K02
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: MF0207FTE-4K02
Spetsifikatsioon tootele Resistor: metal film; THT; 4.02kΩ; 0.6W; ±1%; Ø2.4x6.3mm; 50ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 600mW |
| Resistance | 4.02kΩ |
| Type of resistor | metal film |
| Tolerance | ±1% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø2.4x6.3mm |
| Max. operating voltage | 350V |
| Leads dimensions | Ø0.55x28mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |