Resistor: metal film; THT; 47kΩ; 250mW; ±0.1%; Ø2.4x6.3mm; 25ppm/°C
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
MFP-25BRD52-47K
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: MFP-25BRD52-47K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: metal film; THT; 47kΩ; 250mW; ±0.1%; Ø2.4x6.3mm; 25ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 250mW |
| Resistance | 47kΩ |
| Type of resistor | metal film |
| Tolerance | ±0.1% |
| Leads | axial |
| Height | 6.3mm |
| Body dimensions | Ø2.4x6.3mm |
| Leads dimensions | Ø0.55x28mm |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |