Capacitor: polypropylene; 680nF; 22.5mm; ±10%; 8.5x18.5x26.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP1F036805F00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1F036805F00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 680nF; 22.5mm; ±10%; 8.5x18.5x26.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 8.5x18.5x26.5mm |
| Max. operating voltage | 180V AC, 250V DC |
| Capacitance | 680nF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, impulse circuits |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | low dielectric loss factor |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 300V/μs |