Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 7x14x18mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
MKP1G031004D00KI00
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1G031004D00KI00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 7x14x18mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | tape |
| Terminal pitch | 15mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 7x14x18mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 400V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, impulse circuits |
| Capacitors features | low dielectric loss factor |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 500V/μs |