Tootekood: MKP1G034706A00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1G034706A00KSSD
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Flammability rating
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Capacitance
  • Kind of capacitor
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Capacitor application
  • Lead length
  • Capacitors features
  • Climate class
  • Pulse resistance
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 9x19x31.5mm; 400VDC
Mounting THT
Operating voltage 400V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 27.5mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 9x19x31.5mm
Max. operating voltage 250V AC, 400V DC
Capacitance 470nF
Kind of capacitor low ESR
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, impulse circuits
Lead length 6mm
Capacitors features low dielectric loss factor
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 400V/μs