Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 9x19x31.5mm; 400VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP1G034706A00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1G034706A00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 9x19x31.5mm; 400VDC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 9x19x31.5mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 400V DC |
| Capacitance | 470nF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, impulse circuits |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | low dielectric loss factor |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 400V/μs |