Capacitor: polypropylene; 220nF; 22.5mm; ±10%; 26.5x8.5x18.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP1J032205F00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1J032205F00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 220nF; 22.5mm; ±10%; 26.5x8.5x18.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V DC |
| Operating temperature | -55...110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | cardboard packaging |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 26.5x8.5x18.5mm |
| Max. operating voltage | 400V AC, 630V DC |
| Capacitance | 220nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | audio equipment, impulse circuits |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | low dielectric loss factor, self-healing feature |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 1.15kV/μs |