Capacitor: polypropylene; 10nF; 15mm; ±10%; 18x5x11mm; -55÷110°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP1O121004B00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP1O121004B00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 10nF; 15mm; ±10%; 18x5x11mm; -55÷110°C
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1kV DC |
| Operating temperature | -55...110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | cardboard packaging |
| Terminal pitch | 15mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 18x5x11mm |
| Max. operating voltage | 600V AC, 1kV DC |
| Capacitance | 10nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | audio equipment, impulse circuits |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | low dielectric loss factor, self-healing feature |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 2.7kV/μs |