Capacitor: polypropylene; 330nF; 5mm; ±5%; 8.5x14x7.2mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
MKP2F033301M00JO00
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP2F033301M00JO00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 330nF; 5mm; ±5%; 8.5x14x7.2mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | tape |
| Terminal pitch | 5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 8.5x14x7.2mm |
| Max. operating voltage | 160V AC, 250V DC |
| Capacitance | 330nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Climate class | 55/100/21 |
| Pulse resistance | 250V/μs |