Tootekood: MKP4F031002D00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4F031002D00KSSD
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Flammability rating
  • Body dimensions
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Capacitor application
  • Lead length
  • Climate class
  • Pulse resistance
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 7.5mm; ±10%; 4.5x9.5x10.3mm
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 7.5mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 4.5x9.5x10.3mm
Capacitance 100nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 150V/μs