Tootekood: MKP4F031503F00JSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4F031503F00JSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 150nF; 10mm; ±5%; 5x11x13mm; -55÷100°C
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±5%
Terminal pitch 10mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 5x11x13mm
Max. operating voltage 160V AC, 250V DC
Capacitance 150nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 150V/μs