Tootekood: MKP4F032203G00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4F032203G00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 220nF; 10mm; ±10%; 6x12x13mm; -55÷100°C
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 10mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 6x12x13mm
Max. operating voltage 160V AC, 250V DC
Capacitance 220nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 150V/μs