Capacitor: polypropylene; 10uF; 37.5mm; ±10%; 19x32x41.5mm; 50V/μs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP4F051007F00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4F051007F00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 10uF; 37.5mm; ±10%; 19x32x41.5mm; 50V/μs
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 19x32x41.5mm |
| Max. operating voltage | 160V AC, 250V DC |
| Capacitance | 10µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits |
| Lead length | 6mm |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 50V/μs |