Tootekood: MKP4F051007F00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4F051007F00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 10uF; 37.5mm; ±10%; 19x32x41.5mm; 50V/μs
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 37.5mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 19x32x41.5mm
Max. operating voltage 160V AC, 250V DC
Capacitance 10µF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 50V/μs