Tootekood: MKP4G031004B00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4G031004B00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 5x11x18mm; -55÷100°C
Mounting THT
Operating voltage 400V DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 15mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 5x11x18mm
Max. operating voltage 220V AC, 400V DC
Capacitance 100nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 200V/μs