Tootekood: MKP4O131004J00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4O131004J00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 9x16x18mm; -55÷100°C
Mounting THT
Operating voltage 1kV DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 15mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 9x16x18mm
Max. operating voltage 400V AC, 1kV DC
Capacitance 100nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 300V/μs