Tootekood: MKP4O132205I00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4O132205I00KSSD
  • Climate class
  • Pulse resistance
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 220nF; 22.5mm; ±10%; 11x21x26.5mm; 1kVDC
Mounting THT
Operating voltage 1kV DC
Operating temperature -55...100°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 22.5mm
Flammability rating UL94V-0
Body dimensions 11x21x26.5mm
Max. operating voltage 400V AC, 1kV DC
Capacitance 220nF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits
Lead length 6mm
Climate class 55/100/56
Pulse resistance 300V/μs