Capacitor: polypropylene; 220nF; 22.5mm; ±10%; 11x21x26.5mm; 1kVDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP4O132205I00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4O132205I00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 220nF; 22.5mm; ±10%; 11x21x26.5mm; 1kVDC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1kV DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 11x21x26.5mm |
| Max. operating voltage | 400V AC, 1kV DC |
| Capacitance | 220nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits |
| Lead length | 6mm |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 300V/μs |