Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 13x24x31.5mm; 1kVDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKP4O134706D00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKP4O134706D00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 13x24x31.5mm; 1kVDC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1kV DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 13x24x31.5mm |
| Max. operating voltage | 400V AC, 1kV DC |
| Capacitance | 470nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | high frequency circuits, oscillating circuits, timing circuits |
| Lead length | 6mm |
| Climate class | 55/100/56 |
| Pulse resistance | 200V/μs |