Capacitor: polyester; 4.7uF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 15mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKS4C044704D00KI00
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKS4C044704D00KI00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 4.7uF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 15mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 63V DC |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | tape |
| Terminal pitch | 15mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 7x14x18mm |
| Max. operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Capacitance | 4.7µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | decoupling, energy storage, filtering |
| Capacitors features | increased service life capacitors |
| Pulse resistance | 3V/μs |