Capacitor: polyester; 10uF; 250VDC; ±5%; 17x26.5x39.5mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKSE011-10U/250
Tootja: MIFLEX
Tootja tootekood: H010F610J
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 10uF; 250VDC; ±5%; 17x26.5x39.5mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | 17x26.5x39.5mm |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Capacitance | 10µF |
| Type of capacitor | polyester |