Capacitor: polypropylene; one phase; Q@50Hz: 4.17kVAR; 400VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKSPI30-4.17/400
Tootja: MIFLEX
Tootja tootekood: MKSPI30-4.17/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; one phase; Q@50Hz: 4.17kVAR; 400VAC
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 400V AC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Leads | connectors |
| Height | 110mm |
| Operating current | 10.4A |
| Body dimensions | Ø60x110mm |
| Diameter | 60mm |
| Capacitance | 82.9µF |
| Kind of capacitor | one phase |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | power factor correction |
| Capacitors features | discharge resistors included, overpressure protection system |
| Reactive power | 4.17kVAR |