Capacitor: polypropylene; X2; 10nF; 7.5mm; ±10%; 4x9x10mm; 305VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKX2AW21002C00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKX2AW21002C00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; X2; 10nF; 7.5mm; ±10%; 4x9x10mm; 305VAC
| Mounting | THT |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Body dimensions | 4x9x10mm |
| Max. operating voltage | 305V AC |
| Capacitance | 10nF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | between the supply poles |