Capacitor: polypropylene; 10uF; 37.5mm; ±10%; 41.5x24x45.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKX2AW51007H00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKX2AW51007H00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 10uF; 37.5mm; ±10%; 41.5x24x45.5mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | Ammo Pack, reel, tape |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 41.5x24x45.5mm |
| Max. operating voltage | 305V AC |
| Capacitance | 10µF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | between the supply pole and mass |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | self-healing feature |
| Climate class | 55/100/56 |